Koronás kísérlet Stuttgartban: mi történik a klubban?
Távolságérzékelőkkel szerelnék fel a koncertek vagy bulik látogatóit Stuttgartban, hogy jobban megértsék, miből adódik a fertőzésveszély a covidos időkben.
Távolságérzékelőkkel szerelnék fel a koncertek vagy bulik látogatóit Stuttgartban, hogy jobban megértsék, miből adódik a fertőzésveszély a covidos időkben.
Már az előembereket is megfertőzték a meghűlés vírusai, amelyek a mai napig milliókat gyötörnek.
Van tudományos magyarázat arra is, hogy a kevés túlélőnek miért lehet szerencséje.
Európa-szerte többféle megoldásban bíznak. A magyar SMS-rendszer éles, kipróbálták, de eddig nem volt rá szükség. Érdemes a rádiót is bekapcsolva tartani.
Belátható időn belül vége a belső égésű motorok korszakának. Felgyorsult a villanyautók és a töltőhálózatok fejlesztése, ám még sok akadály fékezi az e-autók új világának eljövetelét.
Ha nem lehet megelőzni az adatlopást, akkor legalább legyen minél nehezebb a tolvajok élete.
Kutatók egyre újabb előnyeit fedezik fel az egy ideje már népszerű, de az élsportolók által mostanában különösen felkapott, az először Japánban alkalmazott véráramlást korlátozó edzésnek, japán nevén Kaatsunak, angolul BFR trainingnek.
Repülő robotok kutatására hivatkoztak, de feltehető, hogy remekül játszottak is a Berkeley Egyetem munkatársai, amikor akadálypályát építettek a campus vadon élő mókusainak.
Ezzel az elsőre értelmetlennek tűnő, de mindenképpen figyelemfelkeltő szlogennel szállt be a globális felmelegedés elleni küzdelembe egy brooklyni cég, a BlocPower.
Egy amerikai adatelemző vizsgálata szerint nem tűnik nyilvánvalónak a válasz a címben feltett kérdésre.
Az ódivatú elméletet pontos adatokkal igazolta egy olasz és egy amerikai közgazdász.
A kicsik és nagyok, erősek és gyengébbek kompromisszuma segít a túlélésben és a társas kapcsolatok kialakításában.
Megdőlni látszik egy régi mítosz, amely szerint a túlzottan tiszta környezetben nem erősödik meg a gyerekek immunrendszere.
Tévednek a kutatók, ha kudarcnak hiszik, hogy eredménytelen egy gyógyítási ötletük.
Lehet, hogy odahaza is kellene maszkot viselni, amíg el nem ül a járvány. Amerikai kutatók legalábbis azt mutatták ki, hogy a születésnapok után két héttel mintegy harmadával nőtt a betegek száma a partik résztvevőinek körében.
A Pennsylvaniai Egyetem Fogorvosi Intézetének szakemberei elsőként elemezték a bölcsességfogak kihúzásának hosszú távú hatását. Kutatásuk szerint a beavatkozás akár hosszú távon is javíthatja az ízérzékelést.
Azt már korábban is sejteni lehetett, hogy az életmód hatással van az öregedésre, amerikai kutatók viszont az okokat is feltárták.
Az ugró szarvasokat ábrázoló KRESZ-tábláknál sokkal pontosabban és hatékonyabban is jelezhető lenne, hol keresztezik vadállatok az autósok útját – állítják dán ökológusok.
A kutatók szerint a túlélésre azért fel kell készülni, mert a menekülés eltarthat 6300 évig is. De akár a Földön, akár az űrben: ellenőrizni kell majd, kinek kitől születhet gyereke.
Az immunológiai óra mindenkinél másképpen jár, ezért az értéke az életkornál sokkal pontosabban megmutatja, milyen erővel képes fellépni a szervezet a különféle problémák ellen.